Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
v době 9 - 18 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 
Naši partneři:

www.stoklasa.cz

  1. Úvod
  2. Jak pečovat o bižuterii
Jak pečovat o bižuterii

Když už si pořídíte nějaký šperk, který není z drahých kovů (zlato, stříbro...) je důležité si v prvé řadě uvědomit, že tato bižuterní ozdoba není nezničitelná a že nám bude tak dlouho dělat radost, s jakou ohleduplností ji budeme nosit a chovat se k ní.

Bižuterie obecně je určena k příležitostnému i celodennímu nošení, ale platí několik zásadních pravidel, které se vyplatí dodržovat, abychom se s oblíbeným kouskem mohli radovat co nejdéle:

  1. Kovové i ostatní komponenty nejsou tak odolné a pevné, jako drahé kovy,  jsou často opatřeny povrchovými úpravami a mohou proto přílišným namáháním a nesprávným zacházením měnit svůj vzhled, proto při návštěvě bazénu, solária, kadeřníka, kosmetiky fit centra a podobně bižuterii rozhodně odložte.
  2. Bižuterii si dávejte zásadně až po dokončení všech kosmetických úprav vašeho zevnějšku ( po koupání, ošetření pleti krémem, použití a zaschnutí parfému, po dokončení účesu včetně lakování.
  3. Na noc odkládejte bižuterii (nejlépe samostatně do plátěných pytlíčků, aby nedocházelo k zamotání a oděrkům s ostatními šperky).
  4. Při česání dávejte pozor, abyste šperky nezachytila hřebenem a nezamotala a nepotrhala.
  5. Vyvarujte se kontaktu šperků s ostrými a drsnými předměty (nehty, jiné kovové doplňky..), aby nedošlo k jejich poškrábání.
  6. Bižuterii očistíme suchým měkkým hadříkem nebo navlhčenou vatovou tyčinkou, zásadně se vyhýbáme kontaktu s čistícími prostředky či chemikáliemi.
  7. Náhrdelníky na lanku či vlasci uchováváme tak, aby nedošlo k jejich nevratnému deformování (zlomené či skřípnuté lanko již nelze vyrovnat).
  8. Pokud jsou součástí šperku postříbřené komponenty, tyto lze čistit vatou na stříbro a zlato.

Pokud se při nošení bižuterie budete řídit uvedenými radami, jistě vám šperk bude dlouho sloužit a dělat radost.

KDE NÁS NAJDETE

 

 Nám. T. G. Masaryka 46/1, Břeclav

NAŠE PRODEJNA A VÝDEJNÍ MÍSTO

Webové stránky prodejny zde.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz