Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

 Naši partneři:

www.stoklasa.cz


NÁVODY » náramek paměťový drát

náramek paměťový drát

POSTUP ZHOTOVENÍ JEDNODUCHÉHO NÁRAMKU.

VEŠKERÉ POTŘEBNÉ KOMPONENTY A NEJEN TY NALEZNETE U NÁS V KORÁLKÁRNĚ BŘECLAV www.koralkarnabreclav.cz NEBO NA E-SHOPU www.koralkovehratky.cz nesmím také zapomenout na naše třetí „dítě“ www.polymermanie.cz

1)      Zakoupíme si paměťový drát

 

2)      Nastříháme (za pomocí kleštiček tzv. štípačky) potřebný počet otoček. Počet otoček určuje počet oček v řadiči tzn. pokud budeme mít k dispozici řadič s pěti otvory tak nastříháme 5 kroužků. POZOR: Dejte si pozor na to, abyste při stříhání otoček pamatovali také na to, že budete muset na každé otočce dělat z každé strany drátku očko, tzn. nechte si oba konce kroužku mírně přečnívat cca. 1-2cm. viz. obrázek č. 2 , červená šipka.

 

3)      Za pomocí kulatých kleštiček udělejte na jednom konci každého z drátků očko.

 

4)      Řadič navlečte na drátek tak aby se zastavil o již vytvořené očko.

 

5)      Následně navlékejte korálky. Pozor, nejdříve si předem spočítejte kolik barev a kolik ks od jednotlivé barvy budou mít úseky, které budou řadiči odděleny, vyhnete se tak nechtěnému vyvlékání a následné korekci :o)

 

6)      Po navlečení první otočky, ji musíme ukončit. Děláme to tak, že protáhneme drátek očkem v řadiči a následně si uděláme na drátku očko. POZOR. Vřele doporučuji,  abyste zatím nedotahovali drátek očkem na maximu, ale nechali si ho volný tak abyste mohli pracovat i s další otočkou viz. obrázek  b), d) K samotnému dotáhnutí dojde, až když budete mít všechny drátky v řadiči. Pak postupně budete drátky dotahovat tak, aby se celý náramek zpevnil,  a vždy ukončíte očkem, které opřete o řadič tak aby nedošlo k povolení a vypadnutí navlečených korálů a drátků viz. obrázek a), c), e).

 

7)      Pak už jen navlékáme a navlékáme, máme spousty trpělivosti a nakonec se rozhodneme pro typ zapínání, osobně doporučuji magnetické. Paměťový drát je dostatečně tuhý a drží tvar, magnet nám jen slouží k tomu, abychom udrželi uzavřený kruh, sám náramek nemá tendenci padat, avšak mezera je příliš velká, takže pokud by se do ní dostal hřbet dlaně, zcela určitě by se mírně pootevřel a spadl nám.

Tento typ náramku zvládnou naprostí začátečníci. Jednoduché, kreativní, zábavné. Vyzkoušejte i vy