Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

 Naši partneři:

www.stoklasa.cz


NÁVODY » Polymermanie - náušnice

Cernit - náušnice zmrzlinka

Zhotovte si vlastní náušnice v podobě zmrzlinek. Vhodné pro naprosté začátečníky.

Obr. č. 1.

Návod Cernit, co budete potřebovat:

1. protiskluzová podložka na stůl, běžně se dá koupit v domácích potřebách, celá rulka stojí cca. 40,-Kč, nebo také na kdejaké tržnici. Důležité je si vybrat správné vroubkování, aby následný obtisk imitoval vzorek oplatku.

 

2. Nůžky (právě pro zhotovení kornoutku, který nám bude sloužit k zhotovení imitace miniaturky zmrzlinového kornoutu)

 

3. Jehlu (může být bode, nebo šidlo, prostě něco špičatého)

 

4 Břitový nůž (v tomto případě klidně postačí i obyčejný odlamovací, nebo pracovní nůž) Břitový nůž se používá tam, kde je důležité dosáhnout tenkého a přesného řezu s tím, že nechceme porušit vzor, které řežeme. Pokud je nůž příliš silný, větčinou dochází k deformaci řezaného vzoru, neboli dekoru.

 

5. Polymerovou hmotu, v tomto případě Cernit.

 

Obr. č. 2,3,4

jak zhotovit kornoutek

Obr. č. 5

Kornoutek následně rovně zastřihneme tak, aby se nám s ním lépe pracovalo.

Obr. č. 6,7

Sklenice vody a tyčinka s vatičkou, nám pomohou při navlhečení kornoutku před vložením hmoty do něj, to abychom následně mohli hmotu snáze "vyklepat" ven.

Obr. č.8

Hmotu vmáčkneme do předem zvlhčeného kornoutku a následně ji jemně vyklepeme ven. Pokud nám to nepůjde mírně mačkejte kornoutek, tak aby se hmota odlepila od stěny.

Obr. č. 11

jedná se o ketlovací jehly, je možné je do výrobku dát i dodatečně, ale to se musí vrtat a lepid, pokud chcete je možné je tam dát (zapichnout) ještě před pečením a následně je vypéct s výrobkem, (abychom zajistili, že nám jehla nevypadné po vypečení z hmoty, doporučuji ji mírně pokřivit v opravdu mírném tvaru písmenka S a následně takto "pokřivenou" jehlu vsuneme do hmoty právě tím zakřiveným S a mírně přimáčkneme aby se hmota kolem nátku spojila a díky tomuto skovitému tvaru by nemělo dojít k vypadnutí jehly z výrobku)

Následné kroky jsou již dostatečně popisné z obrázků. Přeji krásné tvoření a pokud vám naše postřehy a názory aspoň trošku pomohou budeme velice rádi.

 

S pozdravem váš tým K.H.